Analizator medyczny

Analiza składu ciała –analizator medyczny 

 
Certyfikowanym urządzeniem medycznym wykonujemy pomiar:  wagi, BMI, tłuszczu całkowitego, mięśni, dobowego zapotrzebowania na kalorie, tłuszczu trzewnego – najbardziej niebezpiecznego dla zdrowia a nawet życia 
 
Kalkulator BMI (Body Mass Index) daje każdemu możliwość szybkiego i wygodnego obliczenia własnego wskaźnika masy ciała. BMI obliczamy dzieląc masę ciała (w kilogramach) przez wzrost do kwadratu (w metrach). Wskaźnik ten wykorzystywany jest przede wszystkim do oceny ryzyka pojawienia się groźnych chorób: miażdżycy, choroby niedokrwiennej serca, udaru mózgu, czy nawet nowotworów. Większość tych chorób jest związana z otyłością i dlatego obliczenie  BMI to tak przydatne narzędzie.
 
Tłuszcz trzewny - wszystko, co musisz wiedzieć!
Tłuszcz trzewny to tłuszcz, który osadza się na narządach wewnętrznych. Jego odpowiedni poziom jest ważny, ponieważ chroni je przed urazami mechanicznymi. Jeżeli mamy go w nadmiarze, staje się niebezpieczny dla naszego zdrowia. Aż 60% Polaków ma nadwagę, a 30% otyłość. Idąc ulicą, ciężko jest zaobserwować kogoś chudego. Nawet dzieci są "pulchne". W niniejszym artykule przybliżę konsekwencje, jakie towarzyszą nadmiernemu gromadzeniu się tłuszczu trzewnego.
 
1. Tłuszcz trzewny (tłuszcz wisceralny) – co to jest?
Tłuszcz wisceralny jest to przede wszystkim "tłuszcz dietozależny", co oznacza, że złe nawyki żywieniowe powodują jego gromadzenie się. Odpowiedzialne za ten fakt jest wysokie spożycie tłuszczów trans oraz wysokoprzetworzonego jedzenia bogatego w węglowodany proste.
Tłuszcze trans są to utwardzane tłuszcze roślinne. Co to znaczy? Że są one poddane obróbce termicznej, która sprawia, że kwasy omega uwodorniają się. Tłuszcze trans są uznane za najbardziej niebezpieczne tłuszcze. Lepiej już jest ciągle jeść bekon na maśle niż utwardzane oleje roślinne. Z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Harvarda wynika, że spożycie zaledwie 3% kalorii pochodzących z tłuszczów trans zwiększa ryzyko zawału serca o 50%.
Wszystko co jest smażone na olejach roślinnych stanowi główne źródła tłuszczów trans. Frytki, chipsy, orzeszki smażone, ciastka, ciasteczka, ciasta, wszelkiego rodzaju słodycze, margaryna, fast foody  są stanowczo niezalecane dla ludzi dbających o swoje zdrowie. Oprócz tłuszczów trans przyczyną gromadzenia się tłuszczu wisceralnego jest cukier.
Spożywanie przetworzonego jedzenia dostarcza organizmowi znacznej liczby węglowodanów prostych. Dają one dużo energii w szybkim tempie, jednak przez to, że większość z nas prowadzi siedzący tryb życia, energia ta nie może zostać spożytkowana. Wtedy właśnie nadmiar cukrów odkładany jest do tkanki tłuszczowej. Wspomnieć należy także o alkoholu. Jest on prawie tak kaloryczny jak tłuszcz.      1 gram alkoholu dostarcza do organizmu 7 pustych kcal. Jest to duża ilość, zwłaszcza że przy piciu najczęściej podjadamy słone przekąski.
 
2. Norma
Nadmiar tłuszczu brzusznego zwiększa ryzyko wystąpienia cukrzycy typu II. Jest to cukrzyca insulinooporna. Przez złe odżywianie i nadmiar cukru organizm uodparnia się na działanie insuliny – silnego hormonu anabolicznego, odpowiedzialnego za poziom cukru we krwi. Nadmiar tłuszczu trzewnego zamiast chronić nasze organy przed uszkodzeniami mechanicznymi upośledza ich pracę. W konsekwencji zwiększa się także poziom złego cholesterolu i obniża poziom dobrego. Prowadzić to może to miażdżycy oraz zatorów w żyłach.
Coraz większa liczba ludzi umiera na zawał serca. Nadmiar tłuszczu wisceralnego może także prowadzić do zwyrodnienia kręgosłupa, ponieważ nadmiar kilogramów prowadzi do zwiększenia obciążenia na kręgi. Dla panów mam złą wiadomość. Przy tego typu otyłości zmniejszają się zdolności seksualne. Zmniejszenie przepływu krwi może powodować problemy z erekcją oraz zaburzenia hormonalne. Prócz tego, osoby z otyłością brzuszną bardzo często wstydzą się swojego ciała, szybciej się męczą i mają problemy z krążeniem. Problemy krążeniowe mogę też odbić się na zdrowiu w postaci puchnięcia nóg.
Wysoki poziom tłuszczu trzewnego sprzyja też powstawaniu kamieni żółciowych. U kobiet powoduje zaburzenia cyklu miesiączkowego oraz przedłużające się krwawienia. Wiele kobiet przez problem z otyłością brzuszną nie ma krwawienia przez kilka miesięcy z rzędu.
 
3. Tłuszcz wisceralny – spalanie
Tłuszcz trzewny jest to tłuszcz dietozależny, oznacza to że ćwiczenia nie są w skuteczny sposób obniżyć jego ilości. Warto zadbać o zdrowe odżywianie. Wyłączyć z diety niezdrowe tłuszcze i produkty wysoko przetworzone. Ujemny bilans kaloryczny jest koniecznością. W tym pomocny jest trening. Pozwoli także na zamienienie części tkanki tłuszczowej na mięśnie, co przełoży się na brak "obwisów skórnych" w trakcie obniżania poziomu tłuszczu brzusznego.
Warto też pamiętać, o tym aby do diety włączyć zdrowe tłuszcze roślinne, takie jak: olej lniany, oliwa z oliwek, a zwłaszcza orzechy. Wszystkie oleje roślinne spożywamy na zimno! Równie istotny jest sposób obróbki termicznej posiłków. Lepiej jest gotować, dusić lub piec niż smażyć. Olej kokosowy jest świetnym substytutem masła. Zawiera średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe, które są dla nas bardzo zdrowe. Kolejną ważną rzeczą jest ograniczenie, a najlepiej całkowite zaprzestanie spożywania alkoholu
JEŚLI OKAZAŁO SIĘ ŻE MASZ ZŁE WYNIKI A TWOJE ORGANY I NACZYNIA KRWIONOŚNE OBCIĄŻA TŁUSZCZ TRZEWNY –SKORZYSTAJ Z SPRAWDZONYCH ROZWIĄZAŃ  - SKORZYSTAJ Z NASZEJ KURACJI
NIE CZEKAJ NA UDAR, ZAWAŁ ZLIKWIDUJ SWÓJ TŁUSZCZ TRZEWNY
Copyright © 2014 Natural-Way. All rights reserved